CELODENNÍ WORKSHOP NEJEN PRO FOTOGRAFY


CESTA K TVOŘIVOSTI
ne/obyčejný portrét životazahajovací termín 21/1/2023


fotografický workshop se seberozvojovýmpřesahem

"CESTA K TVOŘIVOSTI" JE O MÉM VNÍMÁNÍ A JEDINEČNÉM POHLEDU NA SVĚT. POMOHU VÁM NAJÍT NEBO SE LÉPE ZORIENTOVAT NA TÉ VAŠÍ CESTĚ...
PROŠLÁPNOUT SI JÍ UŽ MUSÍTE SAMI

Projekt Křehké bytosti a online kurz "Cesta k tvořivosti" mi otevřeli novou cestu sebe/poznání a spousty uvědomění. Vidinu workshopu mám již delší dobu, ale neseděla mi forma honby za fotkou do portfolia, bez přidané hodnoty. Přemýšlela jsem, jak předat své zkušenosti mnohem klidnější formou a zužitkovat i umělecké a pedagogické vzdělání.

Mohli jste být na workshopu plně přítomni tělem i duchem. Protože při nedostatku času jedeme na autopilota a jsme odpojení od těla. Měli jste možnost zastavit se a říci si, takto ano a tohle už nejsem já. Otestovat si své hranice.

WS je především o vás, aby jste si sami sobě řekli, jak chcete komunikovat a jaké klienty si přitáhnout a zároveň se ochránili před tlakem z okolí.  Stát si za svou prací a především za sebou.

V učitelské praxi jsem si ověřila, že si na vše musíme přijít sami, nechat to "projít" tělem a nedržet věci jen v mysli. Zvědomit si to, jinak to pro nás není přínosné.

V "Cestě k tvořivosti" jsem v roli průvodce a nabízím bezpečný prostor pro váš seberozvoj, komunikaci a poznání sebe sama, ve kterém se budete moci něco o sobě dozvědět.

Pomocí témat a technik, které jsou mi blízké se odprostíme od dokonalostí a ponoříme do hloubky svého nitra - do svého Já.
Na vše si budete přicházet sami pomocí uvědomění.

Každý jsme jedinečný, jen se najít...

Zastavte se a nechte to plynout... foťte či tvořte s lehkostí

pár řádků o mně:
vystudovala jsem Učitelství odborných uměleckých předmětů na ZČU v Plzni, poté jsem pracovala osm let jako fotoeditorka v různých vydavatelstvích. Od roku 2016 fotím na volné noze. Více zde. Přibližně deset let se zajímám o seberozvoj. Po tělesné i duševní stránce.

Forma ws je v souladu s mým vnímáním a způsobem jakým pracuji s klienty a se sebou. Velice ráda vám nabídnu, jak celý tvůrčí proces nahlížím. Nečekejte prosím formu "nalévání" a chrlení pouček a bezmyšlenkovitého cvakání. Jsem spíše vaším průvodcem, který dává formu celému dni. Některé věci, se hlavou nevymyslí, spousty vjemů jde přes tělo, prožitky, emoce. Dovolíme si něco nového prožít a zvědomit.

WS probíhá v malebné přírodě nedaleko Prahy.

termín: 21/1/2023

čas: 9:30-15:30

kde: Nový Knín
počet účastníků: 6-8 osob


Kdo si přijde na své:

WS je pro všechny, kteří vědomě tvoří nebo někde hluboko v sobě touží po kreativitě a tvůrčí práci.
Přijdou si na své všichni začínající i profi fotografové, video tvůrci, lidi s uměleckým duchem. Přítomnost lidí z podobného oboru beru jako velkou přidanou hodnotu pro celou skupinu.
Ti, kteří se chtějí zdokonalit v komunikaci a chtějí lépe poznat sami sebe.
Ti, kteří mají pocit, že nemohou najít svůj styl či na cestě dočasně zabloudili nebo stagnují.

Na co se můžete těšit:

Jaká témata lze prohloubit
- kdo jste
- sebehodnota
- cenotvorba z jiného úhlu
- nastavení hranic
- prožitek, tělo, emoce
- kvality/dar - v čem jste výjimeční, autenticita ve fotce
Každý WS bude jedinečný v návaznosti na vás a složení skupiny. Do hloubky lze probrat jedno či dvě.

Portrétní focení
v praxi si vyzkoušíte fotit portrét v přirozeném světle. Budete fotit jeden druhého, zkusíte si zvědomit a rozpoznávat, co je váš obsah. Jaký způsob komunikace je v souladu s vámi a s portrétovaným. Jak vnímat přirozené světlo. Vyfocení člověka ve své přirozenosti, takového jaký je.
Uvolnění ne/modela. Za ideálních podmínek focení v interiéru i v exteriéru.

Komunikace jako nedílná součást
Naučíte se, jak komunikovat s foceným a vyzkoušíte si i druhou roli.
Jak vykomunikovat své potřeby. Jak se přiblížit k lidem, aby se otevřeli,
Kruhová komunikace nabídne prostor každému. Prostor pro sebereflexi.

Souznění - síla společného pole zájmu
Povídání /sdílení je hodně důležité pro váš rozvoj a podporu. Avšak není nutností. Pochopení, souznění, zjištění, že to co prožíváte vy, prožívá i někdo jiný a může vzniknout spousty uvědoMĚNÍ a můžete si odpovědět na své vlastní otázky.
Důvěra a bezpečný prostor je pro mě velice důležitý.


Všechny tyto témata cítím jako nesmírně důležité prvky "skládačky", které se propojují lety praxe v celek. Témata jsou mi blízké a mohou být dobrým pomocníkem při práci se sebou, ale také s klientem.


Fotografové potřebují:

Foťák s portrétním sklem (např. 35mm, 50mm, 85mm).
Umět ovládat foťák, fotí do RAW .
Na učení technické stránky bohužel nebude prostor.
Pokud nemáte svůj foťák. Mohu Vám zdarma jeden půjčit. Pak je potřeba mít jen svou SD kartu.

Ostatní tvůrci:

Kterým nevadí, že se nepřipojí k fotící části, pokud neovládají základy focení. Prostor mohou naplnit svým způsobem dle jejich zaměření. tablet, skicák apod. 


WORKSHOP, KTERÝ JE O VÁS A VAŠÍ CESTĚ
akční cena: 3 600 Kč