CELODENNÍ WORKSHOP PRO FOTOGRAFY


CESTA K TVOŘIVOSTI
ne/obyčejný portrét života12/3/2023

seberozvojový fotografický workshop

Každá cesta začíná u pojmu JÁ.
To, že funguje něco ostatním, neznamená, že je to i tvá cesta.


Josefína napsala:
"To bylo tak moc fajn!
jsem vděčná: za hloubku sdílení, za prostor bezpečí, za setkání, na které budu ještě dlouho vzpomínat. Na náhody nevěřím už dávno, ale přesto mě nepřestávaj překvapovat."

"CESTA K TVOŘIVOSTI" JE O MÉM VNÍMÁNÍ A JEDINEČNÉM POHLEDU NA SVĚT. POMOHU VÁM NAJÍT NEBO SE LÉPE ZORIENTOVAT NA TÉ VAŠÍ CESTĚ...
PROŠLÁPNOUT SI JÍ UŽ MUSÍTE SAMI

Projekt Křehké bytosti mi otevřel novou cestu sebe/poznání a spousty uvědomění. Vidinu workshopu mám již delší dobu, ale neseděla mi forma honby za fotkou do portfolia, bez přidané hodnoty. Přemýšlela jsem, jak předat své zkušenosti mnohem klidnější formou a zužitkovat i umělecké a pedagogické vzdělání, aby jste mohli být na workshopu plně přítomni tělem i duchem, protože při nedostatku času jedeme na autopilota a jsme odpojení od těla. Měli možnost zastavit se a říci si, takto ano a tohle už nejsem já - otestovat si své hranice.

WS je především o vás, aby jste si sami sobě řekli, jak chcete komunikovat a jaké klienty si přitáhnout. Ochránili jste se před tlakem, který si často vytváříte na sebe i před tlakem z okolí.  Stáli si za svou prací a především za sebou.

V učitelské praxi jsem si ověřila, že si na vše musíme přijít sami, nechat to "projít" tělem a nedržet věci jen v mysli. Zvědomit si to, jinak to pro nás není přínosné.

V "Cestě k tvořivosti" jsem v roli průvodce a nabízím bezpečný prostor pro váš seberozvoj, komunikaci a poznání sebe sama.
Pomocí témat a technik, které jsou mi blízké se odprostíme od dokonalostí, hodnocení, posuzování a ponoříme do hloubky svého nitra - do svého JÁ.

Přes uvědomění a hlubší poznání mohou nastat změny.

Každý jsme jedinečný, jen se najít...

Zastavte se a nechte to plynout... foťte s lehkostí

pár řádků o mně:
vystudovala jsem Učitelství odborných uměleckých předmětů na ZČU v Plzni, kde jsem se věnovala i arteterapii a focení. Poté jsem pracovala osm let jako fotoeditorka v různých vydavatelstvích. Od roku 2016 fotím na volné noze. Více zde. Přibližně deset let se zajímám o seberozvoj po tělesné i duševní stránce.

"Za mě mohu Radky workshop jen doporučit, právě jsem se vrátila z jednoho domů a jsem naprosto spokojená, plná emocí a poznání sama sebe. A jako velký bonus byla parádní společnost výjimečných a krásných žen."
Věra Holečková

Forma WS je v souladu s mým vnímáním a způsobem jakým pracuji s klienty a se sebou. Velice ráda vám nabídnu, jak na celý tvůrčí proces nahlížím. Nečekejte prosím formu "nalévání" a chrlení pouček a bezmyšlenkovitého cvakání. Jsem spíše vaším průvodcem, který dává formu celému dni. Některé věci se hlavou nevymyslí, spousty vjemů jde přes tělo, prožitky, emoce. Dovolíme si něco nového prožít a zvědomit v jakém nastavení jsme a kým jsme hluboko uvnitř.


WS probíhá v krásném prostoru s výhledem do malebné krajiny nedaleko Prahy.

termín: 12/3/2023

čas: 9:30-16:00

kde: Nový Knín
počet účastníků: max. 6 osob


Kdo si přijde na své:

WS je pro všechny, kteří vědomě tvoří nebo někde hluboko v sobě touží po kreativitě, tvůrčí práci a chtějí využít své jedinečnosti.
Přijdou si na své všichni začínající i profi fotografové, video tvůrci, lidé s uměleckým duchem.
Ti, kteří se chtějí zdokonalit v komunikaci a chtějí lépe poznat sami sebe, mají rádi autenticitu a nebojí se odlišit.
Ti, kteří hledají hlubší význam a souvislosti.
Ti, kteří mají pocit, že nemohou najít svůj styl či na cestě dočasně zabloudili nebo stagnují.
A je především pro ty, kteří se chtějí napojit více na sebe, svou cestu, mají rádi autentičnost, nadhled a chtějí mít své životy pevně ve svých rukou.

Na co se můžete těšit:

Jaká témata lze prohloubit
- kdo jste a jaké jsou vaše talenty/dar
- nastavení hranic
- v čem jste výjimeční, autenticita ve fotce
Každý WS bude jedinečný v návaznosti na vás a složení skupiny. Do hloubky lze probrat jedno či dvě témata.

Moje vize je prohloubit témata v několika workshopech. V dalších setkáních se můžeme podívat na sebehodnotu /cenotvorbu z jiného úhlu, téma strachu a další. Užší téma budu již řešit ze složení lidí, kteří se zúčastnili již jednoho WS.

Portrétní focení
v praxi si vyzkoušíte fotit portrét v přirozeném světle. Budete fotit jeden druhého, zkusíte si zvědomit a rozpoznávat, co je váš obsah. Jaký způsob komunikace je v souladu s vámi a s portrétovaným. Jak vnímat přirozené světlo. Vyfocení člověka ve své přirozenosti, takového jaký je.
Uvolnění ne/modela. Za ideálních podmínek focení v interiéru i v exteriéru.

Komunikace jako nedílná součást
Naučíte se, jak komunikovat s foceným a vyzkoušíte si i druhou roli.
Jak vykomunikovat své potřeby a uvolnit ne/modela. Jak se přiblížit k lidem, aby se otevřeli.
Kruhová komunikace nabídne prostor každému. Prostor pro sebereflexi.

Souznění - síla společného pole zájmu
Povídání /sdílení je hodně důležité pro váš rozvoj a podporu. Avšak není nutností. Pochopení, souznění, zjištění, že to co prožíváte vy, prožívá i někdo jiný a může vzniknout spousty uvědoMĚNÍ a můžete si odpovědět na své vlastní otázky. 

Důvěra a bezpečný prostor je pro mě velice důležitý.

Všechny tyto témata cítím jako nesmírně důležité prvky "skládačky", které se mi prolínají léty praxe v celek. Témata jsou mi blízká a mohou být dobrým pomocníkem při práci se sebou, ale také s klientem a posunout podnikání a level výše.

V ceně WS je drobné občerstvení, ovoce, káva, čaj. Oběd si hradí každý sám.

Co potřebujete:

Foťák s portrétním sklem (např. 35mm, 50mm, 85mm). prázdnou kartu, nabitou baterii
Umět ovládat foťák a fotit do RAW.
Na učení technické stránky bohužel nebude prostor.
Pokud nemáte svůj foťák. Mohu vám zdarma jeden půjčit (nikon). Pak je potřeba mít jen svou SD kartu.


WORKSHOP, KTERÝ JE O VÁS"Ráďo děkuji za krásnou sobotu, ještě pořád z ní žiju, vstřebávám všechno co bylo řečeno, co se odehrálo. Jsi neobyčejný člověk-křehká bytost. Pro mě to bylo jako balzám, setkat se s váma se všema. Všechny inspirativní, každá něčím jiným. Není zde ani zdaleka řečeno, co cítím hluboko uvnitř :-)."
Renata Vaňková


 cena: 4 000 Kč


Pokud se chcete dozvědět o nadcházejícím termínu WS napište mi či zaregistrujte se níže. Přidám si vás na seznam zájemců.