VZDĚLÁVACÍ A SEBEROZVOJOVÝ SERIÁL

"CESTA K TVOŘIVOSTI"


Pro fotografy

Chybí ti jiskra ve tvé tvorbě? Máš pocit, že se nikam neposouváš? Máš strach z komunikace a vyhoření? Nevíš, jak skloubit čas pro rodinu a focení?

Ponoř se se mnou do světa tvořivosti a společně najdeme tvou cestu...


WORKSHOPY, MENTORING, INDIVIDUÁLNÍ KURZ 1:1 & ONLINE KURZChceš být více kreativní a umět najít inspiraci?


PŘESNĚ TO, CO TI CHYBÍ DO SKLÁDAČKY...


..."Název Kreativní portrét v tomto případě opravdu sedí. Úžasná modelka Tereza, Praha, více míst, stylů focení. Obrovská příležitost si zkoušet různé metody focení. Příležitost hrát si :).Od začátku se mi moc líbil i tvůj koncept - méně fotografů, více prostoru pro každého. Navíc i tvůj přístup k nám, k celému průběhu focení. S respektem ke každému...."
fotografka Len Křížová /pokračování najdete dole v referencích/

Největší prioritou je pro mě vnést hlubší obsah do tvé tvorby, tak aby jste dokázali rozlišit, své a cizí vlivy.
Více se napojit sám na sebe, tak aby intuice a emoce promlouvali z tvé tvorby a práce byla udržitelná... a zůstala radostí a né trápením bez sebehodnoty a ohodnocení se.

objev v sobě hlubší rozměr, mám tu pro tebe nachystáno několik cest.

15 let zkušeností v oboru

něco málo o tom, proč chci a je pro mne důležité předávat své znalosti dál...

Vzdělání:
2003 - 2008 ZČU v Plzni, obor Učitelství odborných uměleckých předmětů pro SŠ (státnice z psychologie)
1999 - 2003 Střední uměleckoprůmyslová škola, Praha

  • 2008-2016 fotoprodukční  a fotoeditorka ve vydavatelstvích
  • 2016 sebrala jsem odvahu jít na volnou nohu, ale věnuji se focení už od školních let (cca 25let)
  • 2018-2019 učila jsem na ZŠ výtvarnou výchovu 

Absolvované kurzy apod.:

  • od roku 2011 se zajímám o seberozvoj, psychologii, mindset, celostní medicínu, psychoterapii. Mnoho let medituji, praktikuji jógu, neustále se vzdělávám v oblasti psychologie
  • 2021 jsem absolvovala roční seberozvojový kurz Cesta k vlastnímu prameni.
  • za posledních 15 let jsem absolvovala desítky fotografických workshopů, kurzů, besed, online seminářů s kapacitami v oboru

Všechno co vytvářím vychází jak z mé pedagogické praxe i z mnohaletých zkušeností ve fotografickém oboru a co se týče mindsetu a péče o své zdraví z technik, které se mi osvědčily.


Vlastní rukopis, autenticita, pokora, nastavení hranic, kdo jsme, řemeslo...
to jsou témata, na kterých mi záleží.

Fotce se věnuji již od základní školy více zde:  Vystudovala jsem střední uměleckou školu a poté jsem promovala na ZČU v oboru Učitelství odborných uměleckých předmětů. Po vysoké škole jsem pracovala osm let jako fotoprodukční a obrazová redaktorka v menších i největších českých vydavatelství. Denně mi procházely tisíce snímků od fotografů rukama... Bohužel mou lásku k fotce a malování to nechalo u ledu.... Milovala jsem ten proces, kdy každý týden tvoříte pro třistatisíc lidí. Řešíte s grafikama, fotografama co a jak. Občas jsem si udělala vlastní projekty, abych nevypadla ze cviku. Umění a svoboda zvítězila. Od roku 2016 tvořím pouze jen a jen pro svou značku: Radka Pipotová | Fotografie s duší

Nějakou dobu jsem učila děti na základní škole výtvarnou výchovu. Předávat své umělecké a technické znalosti dál mne naplňovalo podobně jako focení. Proto jsem teď a tady, abych byla Vaším průvodcem:-)

"UŽ NĚJAKOU DOBU FOTÍM....CO DÁL? KDE MÁM HLEDAT INSPIRACI? JAK SE NACENIT?NEDAŘÍ SE MI UPRAVOVAT FOTKY JAKO JINÍ FOTOGRAFOVÉ...."

MENTORING, INDIVIDUÁLNÍ KURZ 1:1


Vítejte v mém tvůrčím světě!


Pokud jste si někdy položili podobnou otázku, jste tu naprosto správně. Mentoring je odpověď.... a já Vás díky mnohaletými fotografickými a pedagogickými zkušenostmi velice ráda provedu.

NEBUĎ JAKO KAPKA V MOŘI!

REFERENCE 


"Radu, chtěla bych ti ještě jednou poděkovat za úžasnou příležitost, jak se kreativně vybít :). Název Kreativní portrét v tomto případě opravdu sedí. Úžasná modelka Tereza (už ta pro mě byla lákadlem, znala jsem ji z jiných fotek), Praha, více míst, stylů focení. Obrovská příležitost si zkoušet různé metody focení. Příležitost hrát si :).Od začátku se mi moc líbil i tvůj koncept - méně fotografů, více prostoru pro každého. Navíc i tvůj přístup k nám, k celému průběhu focení. S respektem ke každému. Mohly jsme si zkusit i jiné metody focení, za tvé podpory a velké díky patří i modelce Terezce, která byla opravdu skvělá! Celkově moc příjemná a uvolněná atmosféra a velkým bonusem je pak i spousta fotek do portfolia :)."

Len Křížová/Kreativní portrét


"Ráďo děkuji za krásnou sobotu, ještě pořád z ní žiju, vstřebávám všechno co bylo řečeno, co se odehrálo. Jsi neobyčejný člověk-křehká bytost. Pro mě to bylo jako balzám, setkat se s váma se všema. Všechny inspirativní, každá něčím jiným. Není zde ani zdaleka řečeno, co cítím hluboko uvnitř :-)."

Renata Vaňková /seberozvoj


"Ahoj Ráďo, chtěla jsem ti jen napsat že tvůj trénink je prostě ZÁŽITEK. Určitě je to nejvíc co jsem ze všech tréninků viděla. Je úplně jiný. Inspirující, sleduji usmívám se a nejraději bych hned vzala foťák a šla něco tvořit. Neskutečný jaká krásná energie z toho celého je. Povedlo se na max a já za to moc děkuju... ♡♡♡ tvoje energie je tak silná a motivující, že mi to dodalo energii."

Petra Jakwert/seberozvoj

Radku sleduju na IG delší dobu a k účasti na její WS jsem musela hodně vystoupit ze své komfortní zóny. Jsem začátečník a chtěla jsem v portfoliu i jinou tvář než známé či rodinu, ale měla jsem strach oslovit cizí lidi. Přihlásila jsem se proto na podzimní WS. Ostych šel po pár minutách stranou - komorní atmosféra, úžasné spoluúčastnice WS, pozitivní a profesionální Radka a nádherná modelka Terezka, to vše vytvořilo příjemnou uvolněnou atmosféru.
Oceňuji, že na WS máte k dispozici velký prostor zafotit si podle vašich představ, vyzkoušíte si komunikaci s modelkou, Radka vybrala i skvělé lokace a Terezky outfity každou lokaci perfektně podtrhly. Radka je tam pro vás, dává vám zajímavé tipy, jak se na portrét dívat více kreativním okem. WS u Radky mohu určitě doporučit zkušeným i začátečníkům, kteří ovládají svůj fotoaparát a rádi by získali do portfolia super fotky.

Markéta Slabá/Kreativní portrét


"Milá Ráďo, konečně jsem se dostala k tomu napsat ti recenzi na náš druhý společný fotoworkshop. Stejně jako ten první byl skvělý od prvního okamžiku, kdy jsme se na Výtoni potkaly a šly si dát to předražené Prosecco. Zbožňuju tvojí energii, srdečnost, upřímnost a radost, se kterou předáváš kus sama sebe, svých zkušeností a znalostí. To, že jsi na 5 fotografek zajistila dvě skvělé modelky, byl naprosto skvělý tah a vybrané modelky byly báječné různorodé. Ač jsme byly rozdělené na 2 skupiny, zvládala jsi se nám super věnovat a předávat poznatky, upozornit na věci, kterých jsme si třeba samy nevšimly a ještě točit backstage videa. Společný čas navíc v divadle byl už jen třešničkou na dortu. Za tebou se budu vždy ráda vracet už jen pro tvou energii. Děkuju za vše.

Veronika Machačová /Kreativní portrét 2modelky


"Za mě mohu Radky workshop jen doporučit, právě jsem se vrátila z jednoho domů a jsem naprosto spokojená, plná emocí a poznání sama sebe. A jako velký bonus byla parádní společnost výjimečných a krásných žen."

Věra Holečková
/seberozvoj


Absolvovala jsem Radčin Workshop Cesta k tvořivosti a musím říct, že to byl opravdu zážitek. Čekala jsem, že půjde o klasický workshop, kde postavíme modelku, kterou budeme obletovat a fotit, ale Radčin koncept mě velmi překvapil.

Workshop začal poznávacím kruhem. Radka počítala s našimi obavami a velmi laskavě a citlivě nás tímto programem provedla. Součástí byla meditace, která vyústila v ohromně silný emocionální zážitek. Tímto se nám otevřel velmi intimní prostor po celý zbytek workshopu.

Radka vytvořila velmi zajímavý workshop, kde se prolnula naše osobnost s profesionalitou. Dostaly jsme skvělé tipy, jak celkově pojmout focení, uvolnit modelku a na co se při setkání s klienty zaměřit. Radka nám také ukázala, jak k focení přistupuje jako autorka a při focení během workshopu jsme měly její plnou podporu, která následovala i ve vytvořené FB skupině, kde jsme se po workshopu všechny sešly.

Ráda bych tímto Radce poděkovala za opravdu hluboký zážitek a vřele doporučuji, abyste si ho vyzkoušeli také. Stojí to za to!
Zuzana Šounová
/seberozvoj

📷 Absolvovala jsem u Rádi kurz kreativního portrétu, který mohu jen doporučit. Celý den nám dělala úžasného průvodce a s lidskostí předala víc, než jen informaci, jak s lehkostí a precizností fotit onen "kreativní portrét". Tento workshop mě donutil přemýšlet nad focením i mimo svou komfortní zónu. Byla to velká dávka motivace, a to především k tvorbě nových věcí, za což jsem neskutečně vděčná. 🙏🏻😊

Karolína Vičanová / Kreativní portrét 2modelky


"To bylo tak moc fajn!
jsem vděčná: za hloubku sdílení, za prostor bezpečí, za setkání, na které budu ještě dlouho vzpomínat. Na náhody nevěřím už dávno, ale přesto mě nepřestávají překvapovat."

Josefína Šandová
/seberozvoj