Radka

portrétní fotografka a mentorka

Ahoj, dobrý den!
Jmenuji se Radka. 


Jsem portrétní, rodinná lifestylová a brand fotografka s uměleckou duší. Tvořím neopakovatelné rodinné momenty s opravdovostí, láskou, emocemi, smíchem i se slzami dojetí.
V portrétu zachytím Vaši přirozenost a osobnost takovou jací jste.

Jsem autorkou projektů VODNÍ BOUDOIR, KŘEHKÉ BYTOSTI a vzdělávacího seriálů pro fotografy CESTA K TVOŘIVOSTI.

Mám ráda práci s lidmi, příběhy, emoce a cestování. Miluji autenticitu, spontánnost a sílu okamžiku. To vše se snažím reflektovat do svých fotek, tak abyste si i za pár let zavzpomínali a nechali se unést atmosférou fotky.
Nejraději trávím čas v přírodě, kochám se krajinou, zkoumám detaily, poznávám jí všemi smysly. Hledám neustále krásná místa pro focení."miluji autenticitu, spontánnost a sílu okamžiku."


Proč vlastně fotím?

Největší radost mi dělá, když vás při focení vidím, jak si to užíváte a jste sami sebou... Jste právě "tady a teď" a máte čas pro sebe, pro rodinu či pro toho druhého. Společně zachytíme ty momenty radosti a lásky, které mezi vámi jsou. Hezky vědomě, abyste si za pár let opět mohli připomenout, jaké krásné to bylo.
Při focení bývá velmi uvolněná atmosféra a jsme na přátelské vlně. Více slov o focení od pár milých lidí se dozvíte tady.

Zachycení okamžiku bylo pro mou práci a seberealizaci natolik důležité, že jsem přešla od malování právě k rychlejší formě, kterou nabízí fotografie.

V podstatě bych tvůrčí proces přirovnala k adrenalinové jízdě a rauši. To nadšení mě moc baví!

Obdivuji a neskutečně fandím všem lidem, kteří si jdou za svým srdcem a snem. Můj příběh nebyl totiž jiný. Po vysoké umělecké škole jsem šla pracovat pro velká vydavatelství jako fotoprodukční, obrazová redaktorka... Byla to skvělá práce, která mě bavila, ale zároveň mi vzala chuť zase tvořit a fotit. V roce 2016 jsem udělala největší a nejlepší rozhodnutí mého života. Jít za svým fotícím snem a věnovat se mu již na plno.

Pochutnám si na opravdu dobré kávě. Miluju horské túry. Pravidelně cvičím jógu. Mám ráda techniku a adrenalin i ve sportu, když sjíždím sjezdovku nebo na horském kole, když to pálím z kopce dolů:-)


Někdy si připadám jako malá holka, která se raduje z maličkostí, jak šumí les, hučí horský potůček, jak ptáci zpívají. Zbožňuji detaily. Pozorovat hmyz, který člověk běžně nevidí a musí si hold kleknout a změnit úhel pohledu, aby tyto malé zázraky spatřil. Jako v životě!

Děkuji, že jste navštívili moje stránky a těším se na to, zda spolu něco vymyslíme!


 

Jsem maminka Vojtíka, který mi neustále nastavuje zrcadlo a někdy je to pěknej fičák:-)


 

Moje fotografické začátky

O focení se zajímám skoro 25let, kdy jsem se v kroužku na základní škole naučila fotit a v temné komoře vyvolávat filmy. Po nástupu digitálů jsem nebyla spokojená s výsledkem, to mne vedlo k pátrání proč tomu tak je... pídíla jsem se po technické stránce věci až jsem našla, co jsem hledala a od focení makra, street fota a krajin jsem přešla na další metu - focení portrétů, kterému se věnuji dodnes. Celý život se člověk učí a snažím se zdokonalovat a posouvat dále. Krajinkám zůstávám stále věrná a nalézám v nich odpočinek...
 

"moje umělecká duše nikdy nespí"

Znamení raka se ve mně nezapře. Voda je můj živel.

Obdivuji a neskutečně fandím všem lidem, kteří si jdou za svým srdcem a snem.

Život se mi od základů změnil narozením syna Vojtíka:-)