OBCHODNÍ PODMÍNKY

Mgr. Radka Pipotová
IČ 03347427
Sídlo podnikání: Libčice 83, 262 03, Nový Knín

zapsaná v živnostenském rejstříku podle § 71/2 MÚ Dobříš
Nejsem plátce DPH

Objednávkou focení klient stvrzuje přečtení a přijetí těchto podmínek a srozumění s nimi včetně podmínek v ceníku, stejně tak srozumění s autorským přístupem a fotografickým stylem, se kterým fotograf pracuje a nemá proti němu žádné výhrady.

AUTORSKÁ PRÁVA

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa. Fotografie nesmí být použity pro jakýkoliv komerční účel (výjimkou jsou komerční focení), propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svojí nekomerční osobní prezentaci. Fotografie není možné upravovat, aplikovat na ně filtry a pod. nebo je nechat upravit třetí osobou.


OBJEDNÁVKA FOCENÍ

Na focení se objednávejte přes kontaktní formulář. v dostatečném předstihu.  Napište o jaké focení máte zájem. Koho budeme fotit. Návrhy několika termínů v pracovním týdnu.
Při nepřízni počasí najdeme nejbližší vhodný termín a focení se přesune. Objednávkou potvrzuje zákazník automaticky přijetí těchto obchodních podmínek a souhlas s nimi.
Termín je závazný pro obě strany..
O víkendu nefotografuji.

DOPRAVA

V případě dojíždění za klientem, klient hradí cestovné. Cestovné na místo focení z bydliště v Libčicích a zpět: 12 Kč/km.
Cestovné si neúčtuji do 15Km cesty tam a zpět.

STORNO PODMÍNKY, MENTORINGU, REKLAMACE

Nemůže-li se klient zúčastnit focení z jakéhokoliv důvodu, je povinen tuto událost oznámit telefonicky minimálně 48 hodin předem jinak závdavek propadá. V tomto případě je možné termín 2x změnit. S nutností objednání se do dvou měsíců od původního termínu.
Dohodnutý termín je nutno přesně dodržovat, dřívější příchod zákazníka není žádoucí, pozdní příchod o více než půl hodiny jsem oprávněna zrušit focení bez náhrady.
Dojde-li ke zrušení v momentě, když už je fotograf na cestě, klient hradí fotografovi cestovné.

Nevhodné chování nebo urážlivé jednání osob zákazníka může být důvodem k zastavení prací a předání nedokončeného díla bez snížení smluvené ceny.
Vlastní vzhled a nespokojenost s ním není důvodem k reklamaci fotografií.

WORKSHOPY A MENTORING
V případě, že se nemůže klient dostavit na WS a nenajde za sebe náhradníka, částka propadá. Při dostatečném počtu účastníků a v případě včasného nahlášení minimálně týden dopředu před konáním WS se může částka jednou přesunout na jiný WS či mentoring.
V případě zrušení WS ze strany pořadatele se vrací celá částka nebo je možnost vybrat si jiný WS, kurz či mentoring ve stejné hodnotě.

Prosím při zveřejňování fotek o uvádění konceptu focení: @fotografka_radkapipotova. V případě, že se chcete účastnit nějaké fotografické soutěže, dejte mi prosím Vás vědět.

Mentoring i WS je splatný předem po rezervaci termínu.

Online kurz
Souhlasíte-li s dodáním digitálního obsahu ve lhůtě 14 dní s dodáním obsahu zaniká právo na odstoupení od kupní smlouvy.

REZERVACE TERMÍNU FOCENÍ- ZÁVDAVEK

Závdavek na rezervaci termínu se posílá vždy před focením a je nevratný.  Rezervace termínu je  platná až po připsání platby na účet. Storno podmínky výše.
Závdavek na běžná focení (rodinné, párové, portrét)  činní 1 000 Kč.
Závdavek na vodní boudoir na focení činní
4 000 Kč.
Při dodržení storno podmínek je možné částku převést na jiná focení max. do jednoho roku od termínu focení.

DÉLKA FOCENÍ

U každého balíčku je orientační čas focení. dojde-li klient pozdě, není to důvod k prodloužení délky focení. Pokud se klient opozdí o více jak 30minut, fotograf si vyhrazuje právo focení zrušit.
V případě, že si klient bude přát pokračovat dále ve focení nad stanovený čas. Každá další započatá hodina je zpoplatněna 1 500 Kč.

PLATBA A CENA

Ceny se řídí platným ceníkem v den objednávky.  Ceny jsou splatné ihned po focení v plné výši hotově nebo převodem na účet. V případě hotovosti si připravte přesnou částku.
Při výběru více fotografií nad rámec balíčku se doplatek hradí převodem na účet.
Finální fotografie odesílám až po uhrazení celé částky.


VÝBĚR FOTOGRAFIÍ

Vybíráte si z náhledů, které Vám doručím do 14 dnů po focení pomocí webové galerie. Výběry fotografií provádíte v galerii, kterou mi zašlete zpět do 7 dní. Po této lhůtě galerie skončí. Po finálním výběru mi též pošlete zprávu, že máte výběry hotové. V případě Vašeho prodlení si fotograf vyhrazuje právo prodloužit dobu dodání.
Dle autorského zákona č. 121/2000 sb. není bez souhlasu fotografa jako autora daného díla dovoleno tyto náhledy kdekoli zveřejňovat a ani je dále upravovat (jsou ve vlastnictví fotografa a určeny výhradně pro výběr k retuši)
V případě nevybrání fotografií k finální úpravě do 3 týdnů, upravím a  odesílám klientovi fotografie dle mého výběru bez možnosti změny.

FINÁLNÍ FOTOGRAFIE

Všechny upravené fotografie zasílám v plném rozlišení v elektronické podobě přes zaheslovanou GALERII ve formátu JPG. Poměr stran 2:3
Neupravené fotografie neposkytuji. Finální barevné úpravy jsou dle mého rukopisu a vnímání barev (kontrast, barevnost, křivky, ořez), pokud máte přání vyretušovat více pleť či tělo, měnit proporce tyto vícepráce se naceňují dle rozsahu viz. nadstandardní úpravy. Pokud si přejete měnit barevnost, rukopis podání, naceňuji vícepráce.
Upravené fotografie zálohuji po dobu 6 měsíců. Rawy po dobu 2 měsíců od odevzdání práce klientovi. Doporučuji si udělat zálohu na několika místech nejen v počítači.


DODACÍ LHŮTA VÝSLEDNÝCH FOTOGRAFIÍ

Dodací lhůta všech fotografií je do 5 týdnů ode dne zaslání Vašich výběrů fotek nikoliv od data focení.

Při nemoci či dovolené se doba zpracování může protáhnout, V takovém případě informuji klienta.

REKLAMACE

důvodem k reklamaci není nespokojenost a nesouhlas s editací a rukopisem autora.

PRONÁJEM ATELIÉRU

se řídí OP daného ateliéru. Pokud se klient nemůže dostavit na focení v pronajatou dobu. Účtují plnou cenu za pronájem dle OP ateliéru.


ZNOVUOTEVŘENÍ GALERIE

Pokud chce klient udělat dovýběr z galerie po 30 dnech a déle od odevzdání zakázky účtuji si poplatek 300Kč za každé znovu otevření galerie. Nacenění za jeden kus fotografie se počítá individuálně.


BRAND FOTOGRAFIE/KOMERČNÍ FOTOGRAFIE/PRODUKTOVÁ

Se řídí všeobecnými obchodními podmínkami. Pokud není rozsah upravený jinak.
Objednávkou focení klient stvrzuje přečtení a přijetí těchto podmínek a srozumění s nimi, stejně tak srozumění s autorským přístupem a fotografickým stylem, rukopisem, se kterým fotograf pracuje a nemá proti němu žádné výhrady. Udělení licence slouží pro marketingové účely, použití pro web a sociální sítě, newslettery. V případě použití pro vícenákladový tisk, potisky, prodej, knihy, velké i malé  reklamní kampaně apod. mimo web a sítě, se fotografie a udělená licence naceňují individuálně dle rozsahu použití. Vyhrazuji si právo a možnost použít fotografie z focení do svého portfolia a pro propagaci.
Platba za focení musí být připsána na účet před focením a to v celé částce.


SOUHLAS S POSKYTNUTÍM FOTOGRAFIÍ

Vyhrazuji si právo a možnost použít fotografie z focení do svého portfolia. Pokud si klient nepřeje, aby jeho fotografie byly zveřejněny, je nutné mne o tom předem informovat nejpozději hned po skončení focení. Pokud tak neučiníte, bere se to jako váš souhlas. Pokud si klient souhlas rozmyslí, má právo ho odvolat a to písemně nebo emailem na uvedené adrese.

EXPRESNÍ DODÁNÍ FOTEK

Příplatková služba. Do 7 dní od zaslání výběrů. Pouze v digitální podobě. Cena 1 500 Kč. Platba celé částky probíhá hotově po focení..


NADSTANDARDNÍ ÚPRAVY - RETUŠ

v případě vyžádání pokročilejší retuše mimo běžné úpravy, kterými jsou např.. pár pupínků, menší skvrna  apod.,  je nutno retuš nacenit dle požadovaného úkonu.  Může se to týkat i miminek, pokud budou mít opravdu velkou vyrážku přes tvářičku jsou nutné vícepráce.

PŘEDÁNÍ TIŠTĚNÝCH FOTOGRAFIÍ

Tištěné fotografie si můžete vyzvednout na adrese Libčice 83. Nový Knín, 262 03
Při zaslání fotografií poštou si účtuji za balné a poštovné částku 100Kč.

VLASTNÍ TISK FOTOGRAFIÍ

Pokud se rozhodnete pro tisk mimo doporučené fotolaby, kvalita a barevné podání fotografií může být narušena!!!
Spolupracuji s firmami: Dastax, Kvalitnífotky.cz . v případě zájmu Vám ráda poskytnu slevu 10% na tisk fotek, fotoknih apod. u kvalitnífotky.cz
Saal digital, Fotoškoda Pokud je někde možnost zakliknout "bez barevných úprav", zaškrtněte to.


INFORMACE o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů

Subjektem mimosoudního řešení podle zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, je Česká obchodní inspekce, Ústřední inspektorát - oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2. Veškeré podrobnosti k mimosoudnímu řešení sporů jsou uvedeny na stránkách České obchodní inspekce: www.coi.cz, www.adr.coi.cz, e-mail: adr@coi.cz.

MINI FOCENÍ

Mini focení a jiné sezónní akce se řídí vlastními pravidly. OP jsou stejné.

Obchodní podmínky platné od 1. 9. 2023