OBCHODNÍ PODMÍNKY

Mgr. Radka Pipotová
IČ 03347427
Sídlo podnikání: Libčice 83, 262 03, Nový Knín

Nejsem plátce DPH

Objednávkou focení klient stvrzuje přečtení a přijetí těchto podmínek a srozumění s nimi, stejně tak srozumění s autorským přístupem a fotografickým stylem, se kterým fotograf pracuje a nemá proti němu žádné výhrady.

AUTORSKÁ PRÁVA

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa. Fotografie nesmí být použity pro jakýkoliv komerční účel (výjimkou jsou komerční focení), propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svojí nekomerční osobní prezentaci. Fotografie není možné upravovat, aplikovat na ně filtry a pod. nebo je nechat upravit třetí osobou.


OBJEDNÁVKA FOCENÍ

Na focení se objednávejte přes kontaktní formulář. v dostatečném předstihu.  Napište o jaké focení máte zájem. Koho budeme fotit. V případě dětí, jak jsou velké. Návrhy několika termínů v pracovním týdnu. Za focení o víkendu či státním svátku si účtuji příplatek 500Kč.
Při nepřízni počasí najdeme nejbližší vhodný termín a focení se přesune. Objednávkou potvrzuje zákazník automaticky přijetí těchto obchodních podmínek a souhlas s nimi.

 Inspiraci, jak se obléci na focení naleznete zde.

DOPRAVA

V případě dojíždění za klientem, klient hradí cestovné. Cestovné na místo focení z bydliště v Libčicích a zpět: 10Kč/km.
Cestovné si neúčtuji v případě dodržení limitu kilometrů u jednotlivých balíčků.

STORNO FOCENÍ, ZÁVDAVEK

Nemůže-li se klient zúčastnit focení z jakéhokoliv důvodu, je povinen tuto událost oznámit alespoň 3 dny předem,
Dohodnutý termín je nutno přesně dodržovat, dřívější příchod zákazníka není žádoucí, pozdní příchod o více než půl hodiny, bez předchozí omluvy může být důvodem ke zrušení objednávky.
Dojde-li ke zrušení v momentě, když už je fotograf na cestě, klient hradí fotografovi cestovné.

Závdavek na rezervaci termínu se posílá vždy před focením a je nevratný. Pokud klient zruší focení na poslední chvíli, fotograf si vyhrazuje právo náhradní termín neposkytnout nebo poskytnout s platbou předem. Pokud by došlo klientem ke zrušení termínu 2x po sobě či neomluvení se klientem ve lhůtě závdavek propadá, Rezervace termínu je  platná až po připsání platby na účet.
Závdavek na běžná focení (rodinné, párové, portrét)  činní 500Kč.
Závdavek na vodní boudoir na focení činní
2000 Kč.
Nevhodné chování nebo urážlivé jednání osob zákazníka může být důvodem k zastavení prací a předání nedokončeného díla bez snížení smluvené ceny.
Vlastní vzhled a nespokojenost s ním není důvodem k reklamaci fotografií.

DÉLKA FOCENÍ

U každého balíčku je orientační čas focení. dojde-li klient pozdě, není to důvod k prodloužení délky focení. Pokud se klient opozdí o více jak 30minut, fotograf si vyhrazuje právo focení zrušit.
V případě, že si klient bude přát pokračovat dále ve focení nad stanovený čas. Každá další započatá hodina je zpoplatněna 1500Kč.

PLATBA

Ceny jsou splatné ihned po focení. Připravte si prosím přesnou částku.
Při výběru více fotografií nad rámec balíčku se doplatek hradí převodem na účet.
Finální fotografie odesílám až po uhrazení celé částky.


VÝBĚR FOTOGRAFIÍ

Vybíráte si z náhledů, které Vám doručím do 9 dnů po focení pomocí webové galerie. Výběry fotografií provádíte v galerii, kterou mi zašlete zpět do 7 dní. Po této lhůtě galerie skončí. Po finálním výběru mi též pošlete zprávu, že máte výběry hotové. V případě Vašeho prodlení si fotograf vyhrazuje právo prodloužit dobu dodání.
Dle autorského zákona č. 121/2000 sb. není bez souhlasu fotografa jako autora daného díla dovoleno tyto náhledy kdekoli zveřejňovat a ani je dále upravovat (jsou ve vlastnictví fotografa a určeny výhradně pro výběr k retuši)
V případě nevybrání fotografií k finální úpravě do 30dní, upravím a  odesílám klientovi fotografie dle mého výběru bez možnosti změny.

FINÁLNÍ FOTOGRAFIE

Všechny upravené fotografie zasílám v plném rozlišení v elektronické podobě přes zaheslovanou GALERII ve formátu JPG. Poměr stran 2:3
Pokud máte balíček s tiskem. Přesný formát tisku je 182x135mm.
Neupravené fotografie neposkytuji.
Upravené fotografie zálohuji po dobu 6 měsíců. Rawy po dobu 2 měsíců od odevzdání práce klientovi. Doporučuji si udělat zálohu na několika místech nejen v počítači.


DODACÍ LHŮTA VÝSLEDNÝCH FOTOGRAFIÍ

Dodací lhůta všech fotografií je do 6 týdnů ode dne zaslání Vašich výběrů fotek nikoliv od data focení.

Při nemoci či dovolené se doba zpracování může protáhnout, V takovém případě informuji klienta.

BONUSOVÉ FOTOGRAFIE

Jsou fotografie, které Vám poskytnu po předchozí  domluvě zdarma nad rámec balíčku, vybírám je já dle svého zvážení  a slouží pro mou propagaci. Jsou v rozlišení cca 4000x2800. Pokud se domluvíme a bonusové snímky obdržíte  je možné jejich zveřejnění pouze při řádném označení autora fotky.  V případě zveřejňování fotek obecně je nutné uvést kredit ve formě: www.radkapipotova.cz , Na sociálních sítích záleží na jaké z nich fotky zveřejňujete, Kredit pro Instagram @fotografka_radkapipotova, kredit pro FB: @radkapipotovafotografie

SOUHLAS S POSKYTNUTÍM FOTOGRAFIÍ

Vyhrazuji si právo a možnost použít fotografie z focení do svého portfolia. Pokud si klient nepřeje, aby jeho fotografie byly zveřejněny, je nutné mne o tom předem informovat. Nejpozději se zasláním výběrů k úpravě. Pokud tak neučiníte, bere se to jako váš souhlas. Pokud si klient souhlas rozmyslí, má právo ho odvolat a to písemně nebo emailem na uvedené adrese či e-mailu.

EXPRESNÍ DODÁNÍ FOTEK

Příplatková služba. Do 7dní od zaslání výběrů. Pouze v digitální podobě. Cena 1500Kč. Platba celé částky probíhá hotově po focení..


NADSTANDARDNÍ ÚPRAVY - RETUŠ

v případě vyžádání pokročilejší retuše mimo běžné úpravy, kterými jsou např.. pár pupínků, menší skvrna  apod.,  je nutno retuš nacenit dle požadovaného úkonu.  Může se to týkat i miminek, pokud budou mít opravdu velkou vyrážku přes tvářičku jsou nutné vícepráce.

PŘEDÁNÍ TIŠTĚNÝCH FOTOGRAFIÍ

Tištěné fotografie si můžete vyzvednout na adrese Libčice 83. Nový Knín, 262 03
Při zaslání fotografií poštou si účtuji za balné a poštovné částku 100Kč.

VLASTNÍ TISK FOTOGRAFIÍ

Pokud se rozhodnete pro tisk mimo doporučené fotolaby, kvalita a barevné podání fotografií může být narušena!!!
Spolupracuji s firmami: Dastax, Kvalitnífotky.cz . v případě zájmu Vám ráda poskytnu slevu 10% na tisk fotek, fotoknih apod. u kvalitnífotky.cz
Saal digital, Fotoškoda Pokud je někde možnost zakliknout "bez barevných úprav", zaškrtněte to.


MINI FOCENÍ

Mini focení a jiné sezónní akce se řídí vlastními pravidly. OP jsou stejné.

Obchodní podmínky platné od 1. 1. 2022
Ceník platný od 1.1.2022