Rozhovor s fotografkou Ráďou

14.04.2022

 pár řádku o mém vnímání...
RADKA PIPOTOVÁ - rozhovor 

Ráda bych se vám představila.
Projekt Křehkých bytostí je tu se mnou ve volné tvorbě již několik let v podobě focení emotivních portrétů.
Během focení vnímám propojení se svými klientkami. Jde o vzájemnou důvěru, velkou míru empatie a nalezení společné vlny, na kterou se naladíme.
Několikrát se stalo, že fotografie začaly žít svým životem a pozitivně ovlivnily svět žen, které jsem na svých snímcích zobrazila. Na začátku je touha něco změnit. Při focení odvaha dát průchod své ženskosti. Naše příběhy se prolnou.KDO JSEM?

Jsem žena, máma, fotografka a výtvarnice. Věřím na lásku, věřím v dobro a věřím v sebe. Za můj největší dar považuji empatii, vidět krásu kolem sebe a objevovat ji u druhých. Neustále hledám jiné úhly pohledu, dokud nenajdu to, co je se mnou nejvíce spjaté a opravdové.

KDE ČERPÁŠ SÍLU?

Při procházkách lesem, v hledání lokalit na focení, při focení samotném, při sdílení prožitků s lidmi, kteří jsou mi blízcí, při objetí s těmi nejbližšími. Miluji dobrou kávu, jídlo a jeho pestrost. Pocity lásky, štěstí a vnitřní síly nacházím v poslední době sama v sobě.

VNÍMÁŠ NĚJAK SVOU ZRANITELNOST?

Zjišťuji, že se ve mně nalézá. Dříve bych si tuto možnost vůbec nepřipouštěla.

JAKÝ JE TVŮJ PROŽITEK PŘI TVORBĚ?

Je to něco nepopsatelného, co mne žene dál. Adrenalin, touha, která prochází celým mým tělem a napadají mne další a další obrazy. Prožitek, který u volné tvorby cítím, je velmi intenzivní. Je to spjaté s místem, kde fotím a také tím, co chci vyjádřit. V mém vysněném obraze najednou vidím daleko hlubší význam. Silně si uvědomuji, že jsem součástí přírody. Naslouchám vzájemné harmonii, která zázračně nastane. Často se mi pak ukáže daleko lepší obraz, než jsem šla původně vyfotit. Pociťuji klid, vděk a to, že vše je jak má být.