Křehké téma: Sebepřijetí

05.04.2023


Kdo jsem JÁ! a kdo nejsem. Dneska s kamarádkama se mnou zarezonovalo téma apky na "změnu" obličeje (obr.1:-)). Viděla jsem to poprvé naživo, co to dělá nejen na povrchu, ale i uvnitř...a dostala jsem strach a upřímně mi z toho nebylo dobře po těle. Vypadám na ní opravdu krásně..ne že né.... ale říkám si, co to musí udělat za peklo ve vnímání sebe sama, pokud se tímto takto prezentuji a v podstatě měním svou identitu.
Možná tím někoho naštvu, nevadí...ráda si poslechnu jiné názory a pohledy.
Prostor Křehkých vnímám jako silný a bezpečný prostor, kdy přijímáme sebe sama i s nedostatky, o kterých si myslíme či vyrůstáme v přesvědčení, že je máme...
Kolik by mě stálo v reálu takovéto předělání? 200táců? a byla bych mnohem šťastnější, spokojenější ve vztazích? Nešla bych jen po povrchu? ale co se děje uvnitř..uvnitř mého já, které své zranění skrývá někde hluboko uvnitř. Není to jen maska?
Při focení se zajímám o ženu jako o bytost, která mi dala tu největší důvěru a já jí mohu s její pomocí nahlédnout do duše a zachytit to napořád.
To jsou pro mě hodnoty, které mají vypovídající hodnotu pro současnost a budoucnost a vlastně další generace, pokud žena má děti....slovy dětí, kteří najdou jako dospělí fotku babičky: "já měla tak krásnou babičku a ta krása vyzařuje z jejího nitra...přesně taková byla". V očích, v těle, v pleti, v hlasu máme vepsaný celičký život...chceme ho opravdu radikálně měnit ve vizuální podobě? nebo se raději přijmout takoví jací jsme...
Moje cesta k přijetí sebe sama a k ženství byla dlouhá a ne úplně jednoduchá. Letos mi bude 40 let a já si od srdce přeju, aby bylo více žen, které jsou spokojené a šťastné.. a měly rády sebe dříve než tomu bylo u mne. To cítím jako moje velké poslání a dar.Mějte se báječně a kdo se mnou souzní třeba jen zamávejte, dejte gesto, koment:-)
a děkuju, že i Vy tvoříte tento prostor!

Ráďa

#krehketema #sebeprijeti