výstava ZE – MĚ

25.04.2024

Srdečně Vás zvu na výstavu ZE – MĚ, která se koná v Mlsné Kavce v Karlíně.
25. 4. - 30. 7. 2024


Výstava ZE – MĚ Radky Pipotové (*1983) reflektuje autorčinu portrétní a autoportrétní cestu.

V širokém repertoáru Radčiných fotografií dominuje převážně nahá žena v propojení s krajinou a jejími elementy vody, vzduchu, země, ohně a to v zastoupení lávového pobřeží.

Z tmavých tónů vystupující postavy žen na sebe poutají pozornost a poukazují na ženskou křehkost. Autorka projevuje úctu k tělu jako k chrámu, k zemi, která nám dává oporu, a k sobě samým.

Ve stěžejních dílech projektu "welcome to my shower" přináší velmi intimní autoportréty, které využívají modelaci přirozeným osvětlením. Jednoduchostí obrazového vyjádření vzdává hold barokním mistrům.


Radka Pipotová

je umělecká a portrétní fotografka. Klade důraz především na autenticitu a jak vnést emoce a pocit do fotografie za použití minimálních vyjadřovacích prostředků. Inspiraci nachází v krajině a v portrétovaných ženách, které často stojí před objektivem poprvé. Focením žen se zabývá už léta, kdy ve své volné tvorbě a autoportrétech ztvárňuje představy o křehkosti, ženství a zranitelnosti. Nevnímá křehkost jako slabost, ale naopak jako sílu a hlubší poznání sebe sama.

Radka vystudovala střední uměleckouprůmyslovou školu v Praze a po vysoké škole pedagogické, se zaměřením na odborné umělecké předměty, pracovala jako fotoeditorka ve vydavatelstvích. V létě roku 2016 se rozhodla naplno věnovat svému fotografickému snu.

Výstava fotografií je prodejní.

Fotky patří na zeď!

Soupis a ceník vystavených autorských fotografií:

Fotografie jsou vyrobeny vysoce kvalitní technologií 12-ti barevného inkoustového tisku Canon, opatřeny matnou UV laminací Neschen Filmolux a nalepeny na deskách Kapa plast tlouštky 5 nebo 10mm. Použité materiály a pečlivé zpracování zaručují jejich dlouhou životnost a barevnou stálost. Fotografie na deskách mohou být zavěšeny samostatně, nebo mohou být zarámovány v rámu podle Vašeho výběru. Lze nacenit a natisknout i jiné rozměry než jsou velikosti na výstavě. Neváhejte mi zavolat.

co je v ceně tisku

desky

Kapa deska je lehká a je na výběr ze dvou tlouštěk 5 mm a 10 mm- může fungovat samostatně. Případně na přání jiné speciální desky AL Dibond

tisk

12 barevný fotografický inkoustový tisk Canon Lucia, fotopapír Canon 260 g/m2

laminace

UV laminace Neschen filmolux Matt, ochraňuje tisk před vyblednutím a umožňuje rámování bez skla a "omyvatelnost" fotografií

háček

součástí balení je i háček na zavěšení

ostatní služby

možnost rámování, dřevěné nebo hliníkové rámy Nielsen


 v ceně není zahrnuta

  • doprava
  • rámování - od rozměru 100 x 67 cm je doporučeno rámování obrazu, aby nedocházelo k deformaci. Ráda Vám doporučím profesionála, který s Vámi probere a doporučí vhodný rám.